Robotyka i programowanie
LEGO® EV3 Education

Rozwiń skrzydła z Mindstorms LEGO Education! Zobacz jak programowanie wpływa na zachowanie robota. Poczuj klimat zespołu młodych wynalazców. Buduj, koduj i świetnie się przy tym baw :)

Wiek 10-14 lat
Czas zajęć 90 min
Poziom trudności
Koszt zajęć 140 PLN
Zapisy na rok 2023/2024

LEGO® EV3 Education - programowanie dla starszych dzieci

Poznaj naszą ofertę

Budowa i kodowanie

Podczas zajęć z robotyki EV3 uczniowie wprowadzani są w sposób myślenia komputacyjnego. To nowoczesny sposób prowadzenia zajęć STEM (z ang. Science, Technology, Engeneering and Mathematics), w którym nacisk kładzie się na: 1. Zadawanie pytań i rozwiązywanie problemów, 2. Wykorzystanie modeli, 3. Projektowanie prototypów, 4.Przeprowadzanie badań, 5. Analizowanie i interpretowanie danych, 6. Myślenie algorytmiczne (kodowanie).

 

Jak to wygląda w praktyce?

Zajęcia trwają od 90 do 105 min zależnie od poziomu zaawansowania grupy. Na każdym spotkaniu jest inny projekt i inny problem do rozwiązania lub zadanie do wykonania. Najpierw  budujemy roboty, później programujemy. Programowanie w środowisku EV3 – które jest tak zaprojektowane że można zacząć w wieku  9-14 lat jest świetnym wprowadzeniem do kodowania chociażby w języku Python. Oprócz tego mechanizmy stosowane w LEGO Education EV3 odpowiadają prawdziwym rozwiązaniom technologicznym współczesnych maszyn i urządzeń.

Nie czekaj! Zapisz swoje dziecko już dziś!

Sprawdź dostępną ofertę zajęć w naszej Pracowni

Zapisy na rok 2023/2024

Uczymy

kluczowych umiejętności matematycznych, podstaw mechaniki i programowania

Programujemy

własnoręcznie zbudowane roboty, aby wykonały to co chcemy

Współpracujemy

bo wiemy, że największe osiągnięcia dokonuje się w zespole

Bawimy się

Naukę łączymy z zabawą, przez co wiedza jest ciekawsza i łatwiej przyswajalna