Robotyka i programowanie
LEGO® WeDo 2.0

Dzięki zestawom LEGO WeDo 2.0 już najmłodsze dzieci mogą zbudować oraz zaprogramować własne roboty. Na każdych zajęciach omawiane jest inne zagadnienie z różnych dziedzin: fizyki, mechaniki, astronomii, biologii czy życia społecznego. Wspólnie z instruktorem uczniowie konstruują robota, który sprosta wyzwaniom omawianego zagadnienia.

Wiek 6-9 lat
Czas zajęć 90 min
Poziom trudności
Koszt zajęć 150 PLN
Zapisy na rok 2023/2024

Dlaczego zajęcia z LEGO® WeDo 2.0 są takie wyjątkowe?

Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia są dedykowane dla dzieci w wieku 6-9 lat. Raz w tygodniu spotykamy się w grupach maksymalnie 14 osobowych. Pracujemy w dwuosobowych zespołach. Najpierw omawiamy zagadnienie dnia: np “problem trzęsienia ziemi”, “granice prędkości” albo “eksploracja kosmosu”. Następnie rozmawiamy o urządzeniach i robotach, używanych przez człowieka w różnych dziedzinach.

 

 

Co dalej?

Kolejnym etapem jest uwielbiana przez dzieci budowa robota z klocków LEGO. Może być z instrukcji lub jako projekt otwarty – przy stałym wsparciu  prowadzącego.  Dalej robot jest programowany na tabletach i komputerach. Na tym etapie szczególny nacisk kładziemy na uczenie logicznego myślenia oraz uświadamianie,że”technologia” jest zależna od człowieka (a nie na odwrót ;).

Na końcu pozostaje zabawa, wyzwania, konkursy, wyścigi i modyfikacje. Każde zajęcia kończymy poczuciem sukcesu młodego inżyniera.

 

Nie czekaj! Zapisz swoje dziecko już dziś!

Sprawdź dostępną ofertę zajęć w naszej Pracowni

Zapisy na rok 2023/2024

Uczymy

kluczowych umiejętności matematycznych, podstaw mechaniki i programowania

Programujemy

własnoręcznie zbudowane roboty, aby wykonały to co chcemy

Współpracujemy

bo wiemy, że największe osiągnięcia dokonuje się w zespole

Bawimy się

Naukę łączymy z zabawą, przez co wiedza jest ciekawsza i łatwiej przyswajalna